Dlažba z přírodního kvarcitu Norwitch Grey

Dlažba z přírodního kamene Norwitch Grey

Materiál

Norwitch Grey - přírodní kvarcit, který svým mechanickým a chemickým složením lze přirovnat k žule. Pouze je odlišný jeho způsob těžby a zpracování. Jedná se o vrstevnatý materiál - sedimentární horninu. Dokonale vyhovuje těžkým klimatickým podmínkám tj. odolný mrazu (povětrnostním vlivům) a snese mnohatunové zatížení (určeno pro dlažby). Jelikož je minimálně nasákavý, dobře se udržuje a není zapotřebí dodatečných ochranných prostředků (penetrací). Barevnost materiálu je poměrně stálá od tmavě a světle šedé s lehký hnědým žilkováním (týká se obkladů).

Kamenná dlažba v elegantním šedém zbarvení je velmi vyhledávaným materiálem. Své příznivce si získala především pro snadné kombinování s dalšími materiály a barvami.

Kamenná dlažba Norwitch Grey Norwitch Grey pasová dlažba Norwitch Grey kamenná dlažba

Varianty dlažby

Dodávaný v mnoha formátech a v různém provedení (týká se dalších stavebních prvků).  

Románská dlažba: Je kombinace formátů - šíře 15-80 cm, délka 30-80 cm. Tloušťka 2,5 - 4,5 cm (nekalibrované). Povrch přírodně štípaný, hrany sekané.

Romano Classico

Veneziano

Apuano

Romano Vero

Corcovado

Podlahová skladba - Romano Classico Podlahová   skladba - Veneziano Podlahová   skladba - Apuano Podlahová skladba - Romano Vero Podlahová   skladba - Corcovado


Pásová dlažba: Samostatné pásy různé délky od 30 - 80 cm a v šíři 30 cm nebo 40 cm. Tloušťka 2,5-4,5 cm (nekalibrované). Povrch přírodně štípaný, hrany řezané. 

Nepravidelná dlažba: Kombinace malých a velkých nepravidelných desek 3 - 5 ks/m2, tl.: 3 - 4 cm. Povrch přírodně štípaný, hrany nepravidelně štípané.

Lomový kámen Norwitch Grey

Schodiště: Ze stejného materiálu můžeme dodat obklad schodů ve formě nástupnic a podstupnic. Nástupnice v povrchové úpravě přírodně štípané. Formát 80-100 cm x 35 cm x 3-4 cm. Hrany řezané + jedna podélná s opracovanou hranou. Ukončení hrany - zákazník si může zvolit z nabízejících variant. Podstupnice v povrchové úpravě přírodně štípané. Formát 80-100 cm x 20 cm x 1,5-2,5 cm. Hrany řezané.

Typy nástupnic a ukončení hran:

Ukončení hrany - fazetka Ukončení hrany - oblouk Ukončení hrany - sekaná   

Bazény: Obdobně, jako u schodiště můžeme řešit okolní plochy kolem bazénu. Bazénové lemy s návazností na dlažbu. Dlažba Norwitch Grey kolem bazénu, nekalibrovaná na tl. 2,5 cm - 3,5 cm, volně navazuje na bazénový lem. Ukončení hrany - zákazník si může zvolit z nabízejících variant.

Použití dlažby

Vhodný pro exteriérové a interiérové plochy a to zejména:
- Přístupové cesty k domům.
- Cesty v zahradách, tarasy a parkovací plochy.
- Vjezdy do garáží, chodníky a bazénové plochy.

 

« zpět na dlažby pravidelné

 

Realizované projekty

 

 

 

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajůAktuální nabídka

23. 2. 2018

Výprodej obkladů a dlažeb

Obklady a dlažby za akční výprodejové ceny! Slevy až 60% na vybrané typy materiálů.

Levné obklady a dlažbyLevné obklady a dlažby

9. 2. 2016

Kamenné obklady - NOVINKY 2016

Pro rok 2016 jsme pro vás připravili nové obklady z přírodního kamene!

Kamenné obklady 2016Obklady z přírodního kamene 2016Obklady 2016

archív

Stone Art - netkatalog.czFasády - netkatalog.cz

 

TOPlist